Menü
Alışveriş Sepetim

Hafta içi 14.00'a kadar verdiğiniz siparişleriniz aynı gün kargoya verilmektedir.

Roman (Yerli)

            "Her şeye büyük bir merak besliyordu. Gökyüzünü, açık denizi, karşı adayı, rüzgârın uyuduğu yeri ve daha çok şeyi... bilmek değil hissetmek istiyordu. Varlıktan çok yokluktu merak ettiği, hiçlik; tıpkı kendi gibi."    &n..
16,90TL 26,00TL
  "Yaratıcınız" ile karşılaşsanız, ona soracağınız "soru" ne olurdu? Her şey Bir'den var oluyor ve tekrar Bir'e dönüyor. Bir'den Bir'e! Değişim, dönüşüm ve döngü. Başlangıç ve Son Alfa ve Ωmega İsviçre’nin Lozan şehrindeki Ecole Polytechnique Federale de Lausanne'da (EPFL) Human Brain Project,..
16,25TL 25,00TL
            "Pek az Türk romanı Araba Sevdası kadar adına bağlıdır. Kitap, bir modanın ve muayyen iktisadi şartlar etrafında hemen bir lahzada teşekkül etmiş köksüz bir kalabalığın romanıdır." Ahmet Hamdi Tanpınar    &nbs..
7,80TL 12,00TL
  Saatte 300 km hızla akan komik, fantastik, romantik bir macera!              "Sona Ertekinin kitabı Arızanın Merkezine Seyahat, bana sanki benim için yazılmış gibi geldi. Kurgusu, âhir zaman kâşifleri/arayıcıları bir yana, dili..
21,18TL 38,50TL
            Onda doğaüstü bir güç var. Ucuz bir araba kokusunu ümitsizce kapanmış güneşten, kükreyen rüzgârdan daha önemli kılabiliyor! Dilinin görünmez ışığıyla büyülenip içine düşeceğimiz havai tuzağını örüyor! Varlığının nedeni bu.   ..
9,08TL 16,50TL
            Anlatmanın tam zamanıydı; o kadar sustuktan sonra, başka konularda konuşarak örttüğü suskunluğunu bozmak için zaman idealdi, ona hissettirdiğim güvenin, cesaretin ya da tam tersi korkunun etkisiyle, kim bilir belki de damla kendini tama..
11,55TL 21,00TL
  Edebiyatımızın öncü kadın yazarlarından Halide Edib Adıvar, üretkenkalemiyle yaşadığı çağın gerçekçi bir portresini çizmişti.           Halide EdibAdıvar’ın 1958 yılında yayımladığı Âkile Hanım Sokağı, 1950’lerinİstanbul yaşamının canlı, eğ..
21,45TL 39,00TL
            O, toprağa düşerken uyananlardandı.Ve tanıdık bir dünyanın hiç bilinmeyen yüzünde sadece sevgisinetutunarak ayakta kaldı...Yaşadığı zamansız acılara rağmen kurmaya çalıştığı hayatın talihsizbir kaza sonucu altüst olması, Ali Rıza'yı haya..
17,60TL 32,00TL
            Ahmet Haşim’in yazılarından alınacak estetik haz elbette her devirde son derece yüksektir ancak bu yazılar bize aynı zamanda erken Cumhuriyet döneminin güncel meselelerini öğrenme, o yılların şehir hayatı hakkında fikir sahibi olma, ent..
9,90TL 18,00TL
            Ocağın üstündeki rafta yanan zeytinyağı kandilinin soluk ışığında ayak ucunda duran adamın yüzü yabancı gibi değildi ama kim olduğunu çıkaramadı. Başında yerleşik bir ağrı vardı. "Çeteler. Sonunda basıldık işte. Aptal gibi fırladım dışa..
7,80TL 12,00TL
            Çelişki’yi okudum ve bitirdim bu sabah. İçimde Cemal Süreya’nın kuşları. Havalı, esrik, fırlama ve canımı yakan bir dille yazmış Barış. "Kafamdan atamadığım soruları yüzüme vurmaya ne kadar da" meraklıymışsın be kardeşim… Çelişki’y..
8,80TL 16,00TL
            "Ben artık susmak istemiyorum. Çünkü insan belki hiç konuşamaz bir kere susarsa. Kuğu gibi dili dışarıda kalır, ses çıkmaz. Ben artık hep konuşacağım."              Bu bir devir r..
16,55TL 25,46TL
  Tevfik Erdem önemli bir sır verecekmiş gibi baktıktan sonra ciddi bir ifadeyle devam etti. “Aşk bir ruh tutulmasıdır sevgili Alp. Ruh, bu dünyada kayıptır ve hep eşini arar. Eşinin kim olacağını, nasıl olacağını hiç kimse, hatta kendi bile bilemez. O, dümeni kırık bir yelkenli gibidir, rüzg..
19,50TL 30,00TL
            "Bu yazdıklarımı bir intihar mektubu olarak görme. Derler ya, ‘Her intihar mektubu bir aşk mektubudur,’ diye. Aslında, ‘Her intihar mektubu bir aşk romanıdır,’ aynı zamanda. Yani bu aldığın son mektup sana daha önce yazdıklarımdan farkl..
25,35TL 39,00TL
  Gerçek orada tüm çıplaklıgıyla duruyor. Sırtımı dönüyorum ama beni terk etmiyor. Zeynep, Ege’nin bir kasabasında annesiyle birlikte yasayıp mutlu bir gelecegin hayalini kuran genç ve güzel bir kadındır. Hayatı küçük beklentiler ve masum isteklerle akıp giderken, en yakınlarından biri, görüp ..
13,00TL 20,00TL
            Selahattin Nehir yeni romanında, birbirinden ilginç insanlarla dolu bir ailenin 1800'lerin sonlarından günümüze kadar dört nesil boyu süren; serüven, mizah, hüzün ve özlem dolu hikâyesini anlatıyor. Köklerini bireysel ve kolektif belleği..
16,90TL 26,00TL
  İstanbul… Kültür Başkenti… Binlerce yıllık geçmişi, zengin hikâyeleri, binbir çeşit kültürüyle bu unvanın gerçek sahibi.İşte şimdi, hem herkesin, hem de hiç kimsenin kenti oluşunun romanıyla karşımızda!...Tolga Gümüşay, büyük bir merak ve ilgiyle gözlerini Galata’ya çevirmiş. Onun tüm zamanl..
9,43TL 14,50TL
            Halbuki ne şeytanı azizim, ne şeytanı? Bu bizim gururumuzun, salaklığımızın uydurması... İçimizdeki şeytan pek de kurnazca olmayan bir kaçamak yolu... İçimizde şeytan yok, içimizde acz var... Tembellik var... İradesizlik, bilgisizlik ve..
5,85TL 9,00TL
  Sabahattin Ali’nin, topluma ve insana bakışını en berrak biçimdeortaya koyduğu yapıtlardan biridir İçimizdeki Şeytan.Romanda iradesiz ve zayıf bir kişilik görünümü çizen Ömer ileyapmacıksız, yürekli ve güçlü bir genç kadın olan Macide’nin aşkserüveni etrafında, dönemin bir kısım aydınının ya..
9,10TL 14,00TL
            Kurgu içinde kurgu, yalnızlık içinde yalnızlık, İstanbul içinde İstanbul...İkinci Abdülhamid döneminde yaşayan Alxas ile günümüzde yaşayan İsmet'in iç içe geçen ve ardından "parçalanan" hikâyelerini  iki farklı yüzyılın etkileyici İ..
9,35TL 17,00TL
            13 Temmuz 1878’de, Berlin Antlaşması’nın imzalandığı gün AmasyaKaleköy’de sarı saçlı, maviye çalan yeşil gözlü, güzel bir kız doğar.Adını Havva koyarlar. Dağda, bayırda, kırlarda, kalede çiçeklerlebüyür. Yaylanın düzünde atıyla koşturur...
22,75TL 35,00TL
            1850’li yılların Kafkasya’sında, farklı sosyal sınıflara ait iki gencin aşk için verdikleri eşsiz mücadelenin romanı… Albina soylu bir ailenin kızıdır, Jan ise köle sınıfına mensup asi bir genç... Mevcut sistemde var olan bütün koşullar ..
22,75TL 35,00TL